Čo urobiť keď mi poškodia čelné autosklo?

Čím najskôr prelepiť poškodenú časť lepiacou páskou alebo kartou záchrany aby sa do otvorenej časti autoskla nedostala voda, prach alebo iné nečistoty. Potom nás navštívte a my Vám Vaše čelné autosklo opravíme.


Čo je karta záchrany?

AutoSkloPezinok - karta záchrany Je to kartička vo veľkosti vizitky na ktorej sa nachádza odlepovací krúžok. Ten kružok je presne vyrobený na prelepenie poškodenej časti čelného autoskla.
KARTIČKU SI MÔŽETE U NÁS BEZPLATNE VYZDVIHNÚŤ!


Prečo je dôležitá originálna kvalita autoskla?

Už pri konštruovaní karosérie vozidla výrobca počíta s jeho presne definovanými optickými a mechanickými vlastnosťami.
Aj preto sa autosklá do karosérie vlepujú, lebo sú dôležitou súčasťou pevnostných vlastností skeletu auta. Tým priamo ovplyňujú aj bezpečnosť auta a jeho osádky, hlavne v prípade havárie.

Oprava čelného autoskla

Opravu čelného autoskla u motorového vozidla je možné vykonať pri splnení nasledujúcich podmienok:

Technické podmienky:

  1. poškodená bola iba vrchná vrstva autoskla, pričom bezpečnostná fólia. ktorá sa nachádza medzi 2 vrstvami čelného autoskla ostala nepoškodená
  2. tvar je okrúhly resp. oválny do veľkosti o priemere najviac 2,5 cm vrátane priľahlých praskliniek
  3. vrchný priemer otvoru poškodenia je max. 3 mm, inak nie je možné po natlačení živice tento otvor uzavrieť
  4. všetky tvary poškodenia čelného autoskla os kameňa, ktoré sú

Bezpečnostné podmienky:

  1. poškodenie sa nachádza mimo zorného poľa vodiča (presné vymedzenie zorného poľa sa u každého modelu geometricky vytyčuje osobitne podľa EHK normy, ale všeobecne sa považuje za zozné poľe vodiča - časť čelného skla pred vodičom, ktoré je stierané stieračom)
  2. najedná sa o solárne autosklo, nakoľko živica používaná na opravu nemá vlastnosti solárneho autoskla

V čom spočíva oprava poškodenia

Poškodené miesto sa očistí zvonka i zvnútra - vákuovou pumpou sa vytiahnu nečistoty a následne je vnútorná priestorová bublina i malé puklinky naplnená živicou, ktorá po vytvrdnutí UV lampou nadobudne vzhľad skla, čiže splynie s okolitým sklom.
Po oprave ostáva na danom mieste stopa po oprave vo veľkosti špendlíkovej hlavičky. bez tejto stopy autosklo nie je možné opraviť, čo je dané jeho vlastnosťou.

Metóda opravy používaná firmou AUROP-AUTOSKLO je doporučovaná koncernom PILKINGTON, bola sxhválená štátnou skušobňou i Ministerstvom dopravy pôšt a telekomunikácii SR.

Na opravované miesto poskytujeme doživotnú záruku!

Ak máte havaríjne poistenie v Allianz - Slovenská poisťovňa, Generali Slovensko alebo Kooperativa pojišťovna, a.s. tak Vám opravu Vašeho čelného autoskla preplatí poisťovňa bez spoluúčasti a neprídete tak ani o prípadný bonus.

Oprava trvá približne 45 minút a stojí 23 € s DPH.

OTVÁRACIE HODINY

Pondelok: 8:00-17:00

Utorok: 8:00-17:00

Streda: 8:00-17:00

Štvrtok: 8:00-17:00

Piatok: 8:00-17:00

Sobota: zatvorené
Nedeľa zatvorené

Pre tieto poisťovne vykonávame a zabezpečujeme obhliadky poškodených autoskiel

Allianz - Slovenská poisťovňa AXA Slovenská republika Generali Slovensko Groupama poisťovňa, a.s. ČSOB Poisťovňa UNIQA poisťovňa, a.s. Kooperativa pojišťovna, a.s. Union Poisťovňa, a.s. Wüstenrot poisťovňa, a.s. KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group
Copyright © 2022. EUROP-AUTOSKLO Pezinok, s.r.o. Všetky práva vyhradené.